Sokáig a PulseAudio-Equalizer alkalmazást használtam hangszínszabályozásra, de pár éve megadta magát.
Azután a PulseEffects alkalmazásban lévő hangszínszabályzót használtam, de pár hónapja, az is megadta magát.
A PulseEffects egy nagy tudású alkalmazás, csak kicsit macerás a telepítése, és a beállítása.
Három nap után könnyen feladja az ember.
Ez a jelenlegi rendszerem:
Distro: Linux Mint 20.1 Ulyssa
Desktop: Cinnamon 4.8.6
Kernel: 5.4.0-65-generic x86_64
A notify-send egyszerű, gyors és mindenhol használható üzenet küldő rendszer. Ami nem takar mást, csak egy üzenet megjelenítését a monitorodon. A notify-send küldi az üzenetet, így kell valami ami meg is jeleníti: ez a dunst. Mindkettő könnyű, egyszerű és erőforrásigénye kicsi. Az laapfunkciókat tudja, azaz ne egy kdialog stb. szintet várj el.
Pénteken a megjelölt időpontban jelentem meg az orvosnál. Mint kiderült az oltások félórás váltásokkal egy-egy embernek adják be. Így legyen idő 20 perc megfigyelésre az oltás után. Az oltás előjátékaként egy adatlapot kellett kitölteni pár személyes adattal és allergiás, és egészségi állapotot firtató kérdésekkel. A kérdőív után orvosi kiértékelése jöhetett az oltás. A körzeti orvosom adta be. Gyors és fájdalommentes volt az injekció. Az Oxford-AstraZeneca oltóanyagát kaptam. Erről tájékoztatott a doktorom is, és ez állt a kis az üvegcse oldalán is.
Tegnap ismeretlen számról érkezett hívás: a körzeti orvosom volt az. Holnap oltanak, kíváncsi vagyok milyen lesz. Allergiáról, lázról, pozitív PCR tesztről kérdeztek. Egyik sincs. Remélem nem lesz gond. Írok még majd róla.
Ezeknek megfelően csoportok. Tűázfal engedélyéezés, ipset-ek felvétele, vagy nftables használata DNS- és IP-csorortok felvételére az adott csoporthoz. Például (ez még kidolgozandó):
iptables -A OUTPUT -d 31.13.78.35 -m owner --uid-owner bobby -j DROP
Valószínűleg sokan tudjátok, hogy az esetlegesen adatszivárgás útján ellopott e-mail accountok ellenőrizhetők az alábbi címen: https://haveibeenpwned.com
A minap érdekes problémába ütköztem: mivel elő vagyok fizetve VPN szolgáltatásra, szerettem volna ha a rendszer automatikusan csatlakozik a gép bekapcsolása után, de sehol nem találtam ilyen opciót a network managerben.
Megoldás
Nyissunk egy terminált és írjuk be:
nmcli con
Ez listázni fogja a network managerben látható kapcsolatokat.
Adott volt egy, évtizedek óta garázsban porosodó gép. Igazából azon gondolkodtam, hogy mehet-e a méh-telepre, de sajnáltam valahol. Bekapcsolva a windows Xp-t bootolta be sok sok perc alatt. 256mb-ram, 128mb VGA, Lankártya nuku, integrált hangkártya az őskorból, ATA IDE hdd és szigorúan csak 32bit cpu egy kezdetleges DVD-rom és egy Floppymeghajtó. Egy igazi múzeum. Kiváncsi voltam, hogy mihez lehet ezzel kezdeni. Linuxon kívűl nem törődök semmilyen op-val, úgyhogy keresgéltem egy picikét. A legkissebb erőforrásigényű létező naprakész Linux (legalábbis tudásom szerint) a Tiny Core Linux.
Ha nem menne az icinga2 kliens telepítése, és a „critical/cli: Failed to create new self-signed certificate for CN 'forma.linuxmint.hu'. Please try again.” hibával megállna, akkor újabb kernelt kell telepíteni:
Szoftverközpontban meg kell keresni a Quake 2 játékot, majd katt a Telepítés gombra a jobb fölső sarokban!
Telepítés után, angol környezetben ezt látod: https://i.imgur.com/C0mPxEn.jpg
Még ne indítsd a játékot, nyiss egy terminált és írd be: