Kezdők esetében sokszor, haladók esetében néha problémát jelenthez egy-egy egzotikusabb bővítőport, foglalat, vagy bővítőeszköz interfészének felismerése. Ehhez nyújt segítséget a következő poszter:
A kutatók éjszakáján volt egy vezetett tárlat a SZTAKI-ban:
Az informatika hőskora iránt fogékonyaknak megtekinthetik az intézet régi számítástechnikai eszközökből, klasszikus gépekből, értékes relikviákból és retró masinákból álló kiállítását is.
Adattárolás a XX. században
Megtekinthető (az eszközök egy része működés közben is): Teletype( TTY), lézerlevilágító, Primo-k, adattároló eszközök és még sok minden más is.
A Chrome böngésző memória és processzor használatának csökkentésének legjobb módja, ha csak kevés weboldalt nyitsz meg és tartasz megnyitva. Nyilván ez nem mindig megoldható, így a memória egyre csak fogy és a processzor terhelése növekszik. Szerencsére van erre egy nagyon jó, ingyenes bővítmény, a The Great Suspender.
Aki régebben töltötte le a Firefoxot és Windowst használ modern géppel, annak érdemes újra letölteni immáron a 64 bites verziót. Majd a sikeres telepítés, átköltözés és tesztelés után törölni a 32 bites verziót. A 64 bites telepítő immáron a 64 bites Firefoxot telepíti, amellyel a böngésző több memóriát tud használatba venni szükség esetén. Ennek eredménye, hogy 4 GB-os gépen mérve a 64 bites verzió 39%-kal kevesebb összeomlást produkált.
Mattot kapott az Address Space Layout Randomization (ASLR)
Megdőlt a modern operációs rendszerek egyik legfontosabb védővonala, az ASLR. A modern processzorok memóriavezérlője árulja el az adatok elhelyezkedését. Védelem nincs, böngészőn keresztül is támadható.